Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /maincore.php on line 190
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Poniedziaek, Czerwca 17, 2024
Wycieczka Śladami Naszego Patrona

Wycieczka "Śladami Naszego Patrona"


W dniu 21 kwietnia uczniowie klasy IIIe pod opieką pani prof. Renaty Nalej i pani prof. Agnieszki Przyjankowskiej wyruszyli na wycieczkę do Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Puław.

Choć pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, wycieczka się udała. W Nałęczowie podążając śladami Żeromskiego, zwiedziliśmy chatę pisarza, mauzoleum jego syna - Adama i spacerowaliśmy po parku zdrojowym.
W Kazimierzu Dolnym oglądaliśmy zabytkowy Koścół Farny i starówkę słuchając opowieści przewodnika o kulturze renesansu. Oczywiście wszyscy kupowali tradycyjnie wypiekane Kazimierskie Koguty (zgodnie z legendą Kogut przechytrzył diabła i przegonił go z miasta).
W Puławach oglądaliśmy pałac czartoryskich i park wokół niego.

Wszyscy świetnie się bawili - polecamy innym tę trasę (zwłaszcza śladami naszego patrona).

Pomoc dla Kacpra

Pomoc dla Kacpra


W dniach 19-20 kwietnia uczniowie klasy Ie wraz z prof. Norbertem Kościelniakiem zbierali pieniądze dla 5 miesięcznego Kacperka - mieszkańca Żyrardowa - chorego na encefalopatię.

Tylko intensywne leczenie pozwoli na powrót chłopca do zdrowia. Masaże i rehabilitacja - to jedyna szansa na normalne życie.
W ulotce skierowanej do wszystkich ludzi o wielkich sercach możemy przeczytać:

"Tak już podobno jest na tym świecie, że dobre rzeczy mogą zaistnieć tylko wtedy, gdy różni ludzie połączą siły i będą działać razem".

Kacper jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!!!

POLITECHNIKA - Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewcząt

Dziewczęta!!!


22 kwietnia Politechnika Warszawska zaprasza na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn

Wykształcenie techniczne otwiera znakomite perspektywy rozwoju nie tylko mężczyznom, oraz daje możliwości zdobycia dobrze płatnej, inspirującej pracy. Polska, Europa i świat czekają na inżynierów!

W programie spotkania z kobietami-inżynierami, mnóstwo informacji o rekrutacji, prezentacje wydziałów, zwiedzanie laboratoriów wydziałowych, dyskusje ze studentkami i studentami etc.

Rejestracja (indywidualna i dla grup) na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl (liczba miejsc ograniczona)

Dziewczęta - Politechnika Warszawska czeka na Was!!! .

Msza w intencji Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Msza w intencji Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem


Zdjęcie ze strony www.zyrardow.pl

Poczet Sztandarowy i delegacja naszej szkoły wzięli udział w nabożeństwie odprawionym w piątek 16 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w intencji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy.
Nabożeństwo koncelebrował ksiądz proboszcz Adam Bednarczyk.

Adrian Wieczorek

Adrian Wieczorek – Laureatem XX Olimpiady Teologii Katolickiej!!!


W dniach 8-10.04.2010 w Katowicach odbył się Finał Ogólnopolski XX Olimpiady Teologii Katolickiej.
W finale uczestniczyło ponad 120 licealistów ze wszystkich polskich diecezji. Łącznie w 20 edycji OTK wzięło udział ponad 19 tysięcy uczniów z ok. 1,3 tys. szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Ustna rywalizacja i wręczenie nagród odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tematem tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej była katolicka nauka społeczna. Uczestnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością kościelnych dokumentów dotyczących kwestii społecznych, ale również wypowiedzi specjalistów, książek, opracowań. Wśród pytań znalazły się m. in. takie: „Na czym polegał błąd antropologiczny socjalizmu wg Jana Pawła II”, „Na jakie nowe aspekty zjawiska migracji zwraca uwagę Benedykt XVI w Orędziu z roku 2005 poświęconym tej kwestii?”, „Jakie są kryteria korzystania z prawa do zbrojnego oporu przeciw uciskowi stosowanemu przez władzę polityczną?”. Finaliści otrzymywali również zadania, polegające na przykład na zidentyfikowaniu głównego problemu społecznego w jakiejś informacji prasowej i skomentowania go w świetle społecznego nauczania Kościoła.

Adrian Wieczorek z Naszego Liceum zajął IV miejsce z wynikiem 137,2 pkt. Nagrodą był laptop, książki i pamiątki, a także indeks uczelni wyższej do wyboru: w Krakowie, Katowicach Toruniu, Olsztynie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, na wybranym przez siebie kierunku - filozofii, teologii, pedagogice, politologii, ekonomii, kulturoznawstwa oraz kilku innych kierunkach (do wyboru).

Jego opiekunem jest Ks. Marek Wyszomierski.

GRATULUJEMY!!!

COMENIUS - „Niekonwencjonalne źródła energii w powiecie żyrardowskim”

COMENIUS - „Niekonwencjonalne źródła energii w powiecie żyrardowskim”


Piątek - 16 kwiecień - to dzień wycieczek.
Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzli oczyszczalnę ścieków w Żyrardowie, wysypisko śmieci w Słabomierzu oraz geotermię w Mszczonowie.
Wieczorem zostało zorganizowane spotkanie pożegnalne.

W związku z wybuchem pyłów wulkanicznych delegacje Hiszpanii i Wielkiej Brytanii nie mogły wrócić w terminie do swoich krajów. Ich wizyta u nas przedłuży się do momentu, aż pozwolą na to warunki atmosferyczne.

COMENIUS - prezentacje szkół

COMENIUS - prezentacje szkół


W dniu 15 kwietnia uczniowie, którzy przyjechali do nas z różnych krajów w ramach projektu "Comeniusa" odwiedzili naszą szkołę.
Przedstawiciele poszczególnych narodowości prezentawali swoje szkoły.

COMENIUS - wycieczka regionalna

COMENIUS - wycieczka regionalna


W środę 14 kwietnia uczestnicy spotkania z programu COMENIUS uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu pokazać i przybliżyć walory turystyczne naszego regionu a w szczególności miejsca związane z osobą Fryderyka Chopina.

COMENIUS - spotkanie z władzami Powiatu i Miasta

COMENIUS - spotkanie z władzami Powiatu i Miasta


Zdjęcia ze strony www.zyrardow.pl

W dniu 13 kwietnia w Centrum Kultury w Żyrardowie nastąpiło oficjalne podsumowanie dwuletnich partnerskich działań realizowanych w ramach projektu COMENIUS pod hasłem „Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko”.
Dzięki zaangażowaniu Pani Danuty Czyżewskiej - nauczyciela naszej szkoły, pomysłodawcy i koordynatora projektu, nasi uczniowie nawiązali kontakty z rówieśnikami z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Sycylii i Węgier. Podczas wizyt w Ich krajach, poznawali ich kultury, wymieniali się wiedzą, uczestniczyli w wielu wspólnych przedsięwzięciach. Nasi uczniowie w maju pojadą do szkoły brytyjskiej.
Teraz przyjmują gości z tych państw, a także z Litwy, i Portugalii w swoich domach, w szkole oraz prezentują nasz kraj podczas wycieczek.

Spotkanie w Centrum Kultury było okazją do podziękowań wyrażanych władzom Powiatu Żyrardowskiego - beneficjentowi środków unijnych na działania projektowe i żyrardowskim rodzinom, które otworzyły swe domy gościnnie przyjmując młodzież współpracujących krajów. Uczestnicy projektu odebrali certyfikaty udziału w spotkaniu w Polsce oraz upominki - pamiątki promujące Żyrardów daleko poza nasze granice a podarowane między innymi przez Władze naszego Miasta.

Było to kolejne spotkanie, które pozostanie w pamięci i utrwali przyjaźnie zawarte podczas prac projektowych.

COMENIUS - przemówienie Pani Dyrektor Genowefy Milczarek

Szanowni Państwo!!!Taki cytat znajduje się na polskiej stronie programu Comenius.
Dwa lata otwieramy wspólnie z 9 partnerskimi szkołami umysły. Dzisiaj miło nam jest gościć Państwa w naszym mieście.
Spotykamy się w gronie osób, które są zaangażowane w działania. Są z nami władze Powiatu, władze miasta. Są rodzice, którzy przyjęli do swoich domów uczniów zaprzyjaźnionych szkół. Są również nauczyciele szkoły oraz uczniowie Liceum Stefana Żeromskiego. Bo przecież – wszyscy uczymy się przez całe życie.

Szanowni Państwo!!!
Na koniec: krótko ale głośno: DZIĘKUJĘ.

COMENIUS - wycieczka do Warszawy

COMENIUS - wycieczka do Warszawy


Dnia 12 kwietnia 2010 r. uczniowie LO im. Żeromskiego oraz goście wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Przed Pałacem Prezydenckim uczestnicy złożyli wiązankę biało – czerwonych kwiatów oraz zapalili znicze składając hołd tragicznie zmarłym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem – Prezydentowi i Pani Prezydentowej oraz wszystkim uczestnikom delegacji na obchody katyńskie.

Strona 130 z 132 << < 127 128 129 130 131 132 >

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /index.php(171): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25