Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Piątek, Luty 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
RODO
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria
Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2018/2019


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczy
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Dziennik Elektroniczny
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2018/2019
Stop dopalaczom

100-lecie

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Rekrutacja 2019

Rekrutacja 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja 2018

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2018/2019
Propozycje rozszerzeń w Liceum które będą realizowane od klasy drugiej

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Dla maturzystów

Procedury maturalne rok szkolny 2018/2019
Matura z matematyki
Teraz matura
Matura z polskiego
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

My i Radio Fama
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów
Młodzież i historia
Żyrardowianin zwycięzcą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Jak obronić się przed złodziejem tożsamości
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Żyrardowie
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

SREBRO I BRĄZ JADĄ DO ŻYRARDOWA

Uczniowie "Czerwoniaka" ZDOBYWCĄ DWÓCH MEDALI NA XXIX ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY Salezjańskiej - PGS KRAKÓW 2018

SREBRO I BRĄZ JADĄ DO ŻYRARDOWA.

W dniach 27.04 – 03.05 reprezentacja Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos Żyrardów, której podstawowymi zawodnikami są uczniowie naszego Liceum brała udział w XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w Krakowie. Była to drużyna koszykówki dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców.

Po zeszłorocznym sukcesie i Mistrzostwie Świata z Seviili, nadzieję na obronę tytułu u Pań były płomienne. Turniej dziewczęta rozpoczęły z przytupem wygrywając pewnie 90:21 z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejne spotkanie miało być jako jedno z trudniejszych w turnieju i takie się okazało, gdyż rywalem był zeszłoroczny finalista - Atocha Madryt. Po wyrównanej walce żyrardowianki przegrały 46:55 mając nadzieję, że spotkają się z tą drużyną w finale.

Trzecie spotkanie to konfrontacja z drużyną Salos Słupsk gdzie nasze zawodniczki musiały wygrać, aby myśleć o finale. Dziewczęta świetnie się spisały w tym meczu cały czas kontrolując wynik spotkania i wygrały 59:50. Wszystkie zagrały na wysokim poziomie sportowym. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale w szczególności Wiktoria Paluch, która wracająca po kontuzji więzadeł krzyżowych pokazała ogromną determinację i sportowy charakter, świetnie pracując w ataku oraz obronie. Czwarty dzień Igrzysk to mecz o finał z belgijskim Haacht, gdzie zwycięstwo premiowało do udziału w finale. Mecz bardzo wyrównany, można napisać, że punkt za punkt lecz w szeregach zespołu była kapitan Zosia Wardziak, która wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i poprowadziła zespół do zwycięstwa 51:43. Przyszedł czas na upragniony finał. Cóż to był za mecz, chyba w 29 letniej historii Igrzysk kibice nie widzieli takiego widowiska! Salos prowadził po 1 kwarcie 16:6. Kolejne kwarty to wyrównana walka punkt za punkt, aż do końca 4 kwarty. Gdy na zegarze widniało 7 sekund do końca i my mieliśmy piłkę oraz prowadzenie 2 punktami, każdy myślał "MAMY TO", niestety sport pokazał swoje piękno, że walczy się do końca i zawodniczki z Madrytu doprowadziły do remisu. Dziewczęta były potwornie zmęczone lecz nie wiadomo skąd wykrzesały z siebie jeszcze tyle energii!!! W dogrywce pewnie rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia i na 6 sekund do końca miały przewagę 1 punktu i dwa rzuty wolne! Niestety dziewczyny zdobyły 1 punkt, a hiszpanki doprowadziły do remisu. Trzecia dogrywka to walka ze zmęczeniem i doprowadzenie w końcówce rzutami wolnymi do kolejnej dogrywki. W czwartej dogrywce dwie zawodniczki zeszły za faule i zespół kończył mecz w 4 osobowym składzie. Niestety do zwycięstwa zabrakło niewiele! Po ostatnim gwizdku polały się łzy, a wszyscy uznali, że organizator powinien rozdać tylko złote medale. Dziewczęta cale Igrzyska występowały w czarnych opaskach, na znak żałoby po tragicznie zmarłych koleżankach – Milenie Kalkosińskiej i Wiktorii Żak. Zofia Wardziak, Natalia Fajferek, Paulina Karczewska oraz Paulina Jakubiak dumnie reprezentowaly Liceum i stanowiły trzon drużyny.

Piłka nożna po latach zawitała w Salosie Żyrardów i od razu z sukcesem!

Panowie przeszli przez fazę grupową jak burza, wygrywając 5:1 z drużyną z Madrytu oraz 3:1 z rówieśnikami z Węgier. W 1/8 finału przyszło mierzyć się na z belgijskim zespołem Haale, gdzie nasi zawodnicy zademonstrowali pokaz siły wygrywając 13:3 i pewnie zameldowali się w ćwierćfinale.

Ćwierćfinał to wspaniała sportowa, męska walka i cenne zwycięstwo 3:1 ze słowacką Bratysławą i upragniony awans do strefy medalowej. W meczu tym w bramce brylował Nikos Lipiński, a Dawid Wierzbicki rozegrał mecz życia. W półfinale rywalizowały cztery najmocniejsze ekipy z dwudziestu pięciu jakie wzięły udział w Igrzyskach. Od początku spotkanie półfinałowe to walka na całego, szansa po jednej i po drugiej stronie. Panowie walczyli do końca lecz ostatecznie ulegli 0:1 belgijskiemu Zwijnaarde. Mecz o 3 miejsce to i tak ogromny sukces dla tego zespołu, który pierwszy raz grał na tak dużej imprezie. Świetnie udźwignął presję walki o medal pokonując belgijski Genk 6:3. Adrian Dudziński, Cezary Wilk, Wojciech Wilk, Maciej Gabrylewicz, Łukasz Kustosz

To była piękna historia napisana przez Salos Żyrardów. Ze wzruszeniem zawodnicy naszych drużyn – Adrian Dudziński i Wiktoria Paluch odbierali pamiątkowe medale oraz puchary w obecności trzy tysięcznej publiczności i przy 25 narodowościach, które brały udział w Igrzyskach. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników!

SL SALOS Żyrardów reprezentował się w składzie: Nikos Lipiński, Dawid Wierzbicki, Mateusz Śmigiera, Wojciech Wilk, Cezary Wilk, Adrian Dudziński, Bartosz Kuleta, Maciej Gabrylewicz, Łukasz Kustosz, Zosia Wardziak, Natalia Fajferek, Joanna Soszka, Paulina Jakubiak, Wiktoria Paluch, Paulina Karczewska, Michał Ciecharowski, Mateusz Mińkowski, Kamil Przybyłowski, Marcin Zawiślański.

BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Nauka wokół nas

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce