Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Spotkanie młodzieży z Johnem McGowanem

W piątek 20 kwietnia odbyło się spotkanie młodzieży z Johnem McGowanem, dyrektorem naczelnym szkoły językowej North West Academy of English z Derry w Irlandii Północnej.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zainteresowani wyjazdem na zajęcia edukacyjne do wspomnianej szkoły, ale także językiem angielskim oraz Irlandią i jej kulturą. Spotkanie prowadzone było w języku angielskim i samo w sobie stanowiło nie tylko lekcję kultury Irlandii, ale także lekcję posługiwania się tym językiem w rzeczywistej sytuacji.

W wyniku spotkania ostatecznie ustaliliśmy warunki współpracy naszej szkoły z North West Academy of English oraz daty wyjazdu pierwszej grupy naszych uczniów do tej szkoły.

Pobyt naszych uczniów w Derry bÄ™dzie miaÅ‚ miejsce w dniach 16-23 czerwca 2018. Uczniowie wezmÄ… udziaÅ‚ w trzech lekcjach jÄ™zyka angielskiego dziennie w North West Academy of English, w miÄ™dzynarodowych grupach o poziomie dostosowanym do ich umiejÄ™tnoÅ›ci jÄ™zykowych. Lekcje bÄ™dÄ… prowadzone przez nauczycieli, dla których angielski jest jÄ™zykiem ojczystym, certyfikowanych przez British Council. Oprócz tego bÄ™dÄ… mieli zajÄ™cia przybliżajÄ…ce im kulturÄ™ Irlandii, takie jak warsztaty muzyczne czy taneczne oraz zajÄ™cia sportowe. Jeden dzieÅ„ przeznaczony bÄ™dzie na caÅ‚odziennÄ… wycieczkÄ™ do Giant’s Causeway. Uczniowie bÄ™dÄ… mieszkali u miejscowych rodzin, co bÄ™dzie stanowiÅ‚o dodatkowÄ… lekcjÄ™ jÄ™zyka angielskiego używanego w życiu codziennym.

Wyjazd jest zatwierdzony, jesteśmy na etapie gromadzenia niezbędnych dokumentów i wpłacania zaliczki. Jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany dołączeniem do grupy wyjeżdżających, bardzo proszę o jak najszybszy kontakt.

Danuta Czyżewska