Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Spotkanie młodzieży z Johnem McGowanem

W piątek 20 kwietnia odbyło się spotkanie młodzieży z Johnem McGowanem, dyrektorem naczelnym szkoły językowej North West Academy of English z Derry w Irlandii Północnej.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zainteresowani wyjazdem na zajęcia edukacyjne do wspomnianej szkoły, ale także językiem angielskim oraz Irlandią i jej kulturą. Spotkanie prowadzone było w języku angielskim i samo w sobie stanowiło nie tylko lekcję kultury Irlandii, ale także lekcję posługiwania się tym językiem w rzeczywistej sytuacji.

W wyniku spotkania ostatecznie ustaliliśmy warunki współpracy naszej szkoły z North West Academy of English oraz daty wyjazdu pierwszej grupy naszych uczniów do tej szkoły.

Pobyt naszych uczniów w Derry będzie miał miejsce w dniach 16-23 czerwca 2018. Uczniowie wezmą udział w trzech lekcjach języka angielskiego dziennie w North West Academy of English, w międzynarodowych grupach o poziomie dostosowanym do ich umiejętności językowych. Lekcje będą prowadzone przez nauczycieli, dla których angielski jest językiem ojczystym, certyfikowanych przez British Council. Oprócz tego będą mieli zajęcia przybliżające im kulturę Irlandii, takie jak warsztaty muzyczne czy taneczne oraz zajęcia sportowe. Jeden dzień przeznaczony będzie na całodzienną wycieczkę do Giant’s Causeway. Uczniowie będą mieszkali u miejscowych rodzin, co będzie stanowiło dodatkową lekcję języka angielskiego używanego w życiu codziennym.

Wyjazd jest zatwierdzony, jesteśmy na etapie gromadzenia niezbędnych dokumentów i wpłacania zaliczki. Jeśli ktoś jeszcze byłby zainteresowany dołączeniem do grupy wyjeżdżających, bardzo proszę o jak najszybszy kontakt.

Danuta Czyżewska