Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
KONKURS POEZJI I PIOSENKI IRLANDZKIEJ

W dniach 22-24 października 2018 roku odbędą się w Warszawie przesłuchania II etapu

KONKURSU POEZJI I PIOSENKI IRLANDZKIEJ

organizowanego przez Szkołę Językową North West Academy of English z Irlandii Północnej, Akademię Muzyki Music Hub w Warszawie oraz PROM Kultury Saska Kępa, pod patronatem Ambasady Irlandii.

Ostateczny termin zgłaszania uczestników przez szkoły upływa 15 października. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie sześciu uczestników, w tym zespoły muzyczne, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Zainteresowanych uczniów proszÄ™ o zgÅ‚oszenie siÄ™ do mnie do dnia 28 wrzeÅ›nia 2018 celem ustalenia wykonywanego utworu i dalszej pracy nad jego przygotowaniem. DeklarujÄ™ pomoc w wyborze utworu – dysponujÄ™ bogatym zbiorem muzyki irlandzkiej i kilkoma tomami wierszy irlandzkich poetów – oraz konsultacje jÄ™zykowe.

W ubiegłym roku szkolnym w finale konkursu znalazł się zespół muzyczny i solistka z naszej szkoły oraz dwie recytatorki. Jedna z finalistek, Maja Sobiech, obecnie z IIIA, zajęła III miejsce w kategorii poezji śpiewanej. Nasi uczniowie byli jedynymi uczestnikami finału spoza Warszawy.

Gorąco zachęcam uczniów do udziału w konkursie. Główna nagroda to dwutygodniowy kurs językowy w Derry w Irlandii północnej, prowadzony przez certyfikowanych lektorów British Council.

Danuta Czyżewska