Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Żegnamy prof. Krystynę Rożniak

Żegnamy dziś osobę wyjątkową.

W dniu 26 października bieżącego roku odeszła od nas na zawsze Pani Profesor Krystyna Rożniak. O takich nauczycielach mówimy Legenda szkoły.

Pani profesor związana była z liceum imienia Stefana Żeromskiego od 1 września 1972r. Wychowała i przeprowadziła przez zawiłe ścieżki matematycznej wiedzy i umiejętności wiele pokoleń licealistów.

Zawsze była wierna naszej szkole, jej uczniom i pedagogom. Rozumiała potrzeby szkoły. Mieszkając blisko obecnej siedziby liceum chętnie służyła pomocą, kiedy trzeba było zastąpić którąś z nieobecnych nauczycielek. Nigdy nie odmawiała. Nie czekała na podziękowania.

Pani profesor lubiÅ‚a spotykać siÄ™ ze swoimi dawnymi wychowankami, interesowaÅ‚a siÄ™ ich losem. ChÄ™tnie sÅ‚użyÅ‚a fachowÄ… radÄ… i swoim wieloletnim doÅ›wiadczeniem mÅ‚odszym nauczycielkom matematyki – czÄ™sto swoim dawnym uczennicom.

Zawsze będziemy Ją wspominać, będzie nam Jej bardzo brakować.

Cześć Jej pamięci.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego