Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
WARSZAWA/JERUZALEM_
<

6 listopada w Resursie odbył się spektakl naszej licealnej grupy teatralnej „Szafa na Rozdrożu” pt. „WARSZAWA/JERUZALEM”.

Sztuka na podstawie dwóch utworów Mirona Białoszewskiego - "Pamiętnika z powstania warszawskiego" oraz "Wypraw krzyżowych" - porusza problem absurdów wojny z perspektywy zwykłego człowieka, dla którego wspomnienia są czymś więcej niż jedynie wycinkiem historii...

W roli głównej wystąpił Michał Krupiński, za scenariusz i reżyserię odpowiadał Jakub Wacławek.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach VI Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu. W związku z tym oprócz mieszkańców Żyrardowa i uczniów szkoły na widowni zasiadła komisja konkursowa, w skład której weszli członkowie zespołu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Nasi młodzi twórcy stanęli na wysokości zadania – sztuka, określana jako dojrzałe, oryginalne, dające do myślenia dzieło, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem widowni.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych artystów!