Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
spotkanie z Rafałem Bakalarczykiem 2018

16 listopada w naszej szkole, jak od paru lat wstecz, w okolicznościach zbliżających się Stefanek spotkanie z Rafałem Bakalarczykiem miłośnikiem prozy Stefana Żeromskiego, doktorem socjologii, znawcą szwedzkiego systemu społecznego, dziennikarzem, ale także miłośnikiem malarstwa flamandzkiego, a obecnie także studentem Akademii Sztuk Pięknych.

Była to nietypowa lekcja wrażliwości społecznej. Długa i ciekawa rozmowa o niedostatkach społecznego życia, biedzie, niepełnosprawności, bezdomności, wykluczeniu wskutek wieku czy chorób psychicznych i o tym, że nasze docenienie wagi tych problemów, empatia dla doświadczających ich oraz wsparcie to pierwsze i niczym niezastąpione lekarstwo na wiele wymienionych bolączek.., a wszystko to w Międzynarodowym Dniu Tolerancji.

Czy lekcja się udała? Mamy taką nadzieję.