Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Stefanki 2018

STEFANKI 2018

22.11.2018 r. w naszym liceum odbyło się coroczne święto patrona, które przyjęło wdzięczną nazwę od imienia pisarza - "Stefanki". W obchody zaangażowała się cała społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły.

Z okazji "Stefanek" zostały ogłoszone cztery konkursy :

• WyÅ›cig "kolaży"
  • Przebranie na JoasiÄ™ i Judyma
  • PosÄ…g Joasi i Judyma.
  • Quiz wiedzy o Å»eromskim

Tego dnia wszyscy uczniowie rozpoczęli zajęcia o godzinie 8.00 i nie były to, zwykłe lekcje. Na pierwszej godzinie został wyświetlony film o historii Liceum. Przybliżona została droga placówki do obecnej lokalizacji oraz przedstawiono nam ludzi, bez których być może nie obchodzilibyśmy święta patrona w tak cudownym budynku, jak jest obecnie. Mogliśmy w nim także zobaczyć niektórych z szanownych nauczycieli, gdy byli w naszym wieku, w roli uczniów. W tym samym czasie w sali numer 13 odbywał się wyścig "kolaży". Artyści przez 2 godziny pracowali nad swoimi kolażami, aby następnie z dumą zaprezentować je pozostałym.

Na każdej przerwie w "Kawiarence u Stefana" mogliśmy skosztować pysznych wypieków naszych licealistów. Jednocześnie każdy uczestnik "Stefanek" mógł spróbować szczęścia w loterii fantowej, w której przykładową nagrodą była herbatka z wybranym nauczycielem czy uścisk dłoni pani dyrektor.

Następny punkt czwartkowych uroczystości to prezentacja związana z tradycjami i osiągnięciami szkoły w przeróżnych projektach czy zawodach sportowych. Poznaliśmy także absolwentów "Czerwoniaka", którzy osiągnęli sukcesy w życiu.

Podczas najdłuższej przerwy na dolnym korytarzu miał miejsce koncert zespołu "The Basshoppers" założonego przez uczniów szkół przy ul. J. Kacperskiej. Zaś korytarz pierwszego piętra zebrał naśladowców Joasi i Dr. Judyma z powieści Żeromskiego "Ludzie bezdomni".

Ostatnim punktem zajęć o Stefanie Żeromskim był quiz wiedzy o życiu i twórczości patrona. Każda klasa wyznaczyła dwóch reprezentantów do zmagań z losowanymi pytaniami.

Kulminacyjnym wydarzeniem obchodów stał się emocjonujący mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną umysłów ścisłych a humanistami. Hala zgromadziła wszystkich na zmaganiach siatkarzy. Na rozpoczęcie spotkania popis dała grupa cheerleaderek, która zachwyciła wszystkich swoimi umiejętnościami akrobatycznymi i tanecznymi. Podczas całego spotkania sportowców dopingowali wspaniali kibice, bez których nie byłoby tak fantastycznej atmosfery.

Po każdym secie, gdy gracze regenerowali swoje siły, podawano wyniki wszystkich konkursów, które odbyły we wcześniejszych godzinach. Samorząd uczniowski przygotował wyróżnienia dla wszystkich nauczycieli, które w humorystyczny sposób wyrażały uznanie za ich trud włożony w nauczanie. Dzień Patrona zakończył się po dekoracji zespołów siatkarzy biorących udział w stefankowym meczu.

Warto nadmienić, że tegoroczne "Stefanki" były wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy przyjęły taką formę. Całe wydarzenie było perfekcyjnie zorganizowane i przygotowane przez Samorząd Uczniowski i opiekunów. Gratulujemy i dziękujemy!

Paulina Chaber