Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Podziękowania 2018

AKCJA „PACZKA DLA KOMBATANTA I KRESOWYCH POLAKÓW” PO RAZ KOLEJNY ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

W tym roku również pobiliśmy rekord. Udało nam się zebrać w Żyrardowie i okolicach 175 paczek żywnościowych i 3350 złotych.

W tym roku paczki otrzymali także Polacy na Litwie. Dzięki temu 500 paczek dotarło do potrzebujących z okolic Butrymańców, Soleczników i Nowych Święcian. 560 paczek powędrowało na Ukrainę. Pieniądze natomiast trafiły do lwowskich i stanisławowskich kombatantów.

Zarząd Obwodu Warszawa Zrzeszenia WiN z płk Waldemarem Kruszyńskim i Sławomirem Maszewskim na czele oraz nauczyciele i uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie z klasą III D, koordynującą projekt, wyrażają serdeczne podziękowania dyrekcji i wszystkim zaangażowanym w akcję nauczycielom oraz uczniom:

• Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Żyrardowie
  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Staszica w Żyrardowie
  • Szkoły Podstawowej nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie
  • Zespołu Szkół Społecznych STO w Żyrardowie
  • Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie
  • Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
  • Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
  • Szkoły Podstawowej w Radziwiłłowie
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej
a także:
  • Zakładowi Poprawczemu w Studzieńcu
  • Stowarzyszeniu Ametyst w Skierniewicach
  • żyrardowskim kibicom Legii Warszawa
  • słuchaczom Uniwersytetu III wieku
  • oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy wspierali akcję produktami żywnościowymi oraz pieniędzmi

Szczególnie dziękujemy redakcji Radia Fama, która nie tylko wsparła naszą akcję poprzez przekazanie produktów żywnościowych, ale także wielokrotnie zachęcała na antenie swoich słuchaczy do przyłączenia się do akcji.

Ciepłe podziękowania kierujemy również do firmy BIA-GRAF, która umożliwiła nagłośnienie akcji dzięki pięknym plakatom i ulotkom.

Wyrazy podziękowania kierujemy także do pana Krzysztofa Rdesta i pracowników firmy Emka, którzy wsparli nas zarówno finansowo, jak i w formie pomocy transportowej, bez której nie dalibyśmy rady dostarczyć na czas zebranych paczek.

Niech wszystkim darczyńcom towarzyszy świadomość głębokiej wdzięczności Kresowych Rodaków, o których Polska nie zapomniała.

Agnieszka Krawczyk