Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Obóz w Serocku 2019

Obóz w Serocku

W maju Rafał Maciejewski, stypendysta Programu pomocy dzieciom wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, uczestniczył w 10 dniowym Wielodyscyplinarnym Obozie Naukowym w Serocku n. Narwią. W trakcie pobytu Rafał wygłosił odczyt na temat "Ochrona antywirusowa czyli Matrix pod kątem bezpieczeństwa". Uczestniczył w warsztatach, zajęciach ogólnorozwojowych i dyskusjach, brał udział w wykładach znanych naukowców i spotkaniach z wybitnymi twórcami.

A oto jego wrażenia z pobytu:

W dniach 25 kwietnia do 5 maja 2019 roku, w ośrodku Orange Szkolenia w Serocku, odbył się obóz interdyscyplinarny, organizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, w którym miałem przyjemność brać udział.

W pierwszym dniu pobytu po kolacji każdy uczestnik miał możliwość wyboru zajęć, na które planował uczęszczać przez 3 dni. Wybrałem warsztaty z Ethereum i blockchain. Okazały się niezwykle ciekawe. Wszystkie problemy były bardzo dobrze wyjaśnione. Zajęcia odbywały się w przyjemnej atmosferze. Dodatkowo uczęszczałem na Pythona i grę w szachy.

W trakcie następnego bloku zajęć wybrałem tematykę sztucznej inteligencji i warsztaty poświęcone pracy redaktora i streszczaniu prac. Tak jak w poprzednim wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące.

W ostatnim bloku uczęszczałem na zajęcia poświęcone nauczaniu maszynowemu, które było dla mnie bardzo istotną kwestią pod kątem moich zainteresowań i projektów nad którymi pracuję. Dodatkowo wybrałem tematykę prawa patentowego, dźwięku w kinie i pułapkom statystycznym. Te zajęcia były super interesujące i bardzo rekreacyjne, okraszone przydatną wiedzą.

Wieczorami odbywały się spotkania z naukowcami różnych dziedzin. Najbardziej zainteresowało mnie spotkanie z Profesorem Janem Madeyem.

Podczas obozu każdy miał okazję przedstawić swoje zainteresowania czy też badania podczas odczytów, prezentacji, koncertów. Sam również zaprezentowałem efekty swojej pracy podczas odczytu.

Obóz został zakończony wieczorną inauguracją, w trakcie której każdy miał swój udział. W trakcie obozu poznałem wielu ciekawych ludzi i nowych znajomych, pasjonujących się różnymi dziedzinami nauki. Wszyscy byli otwarci na nowe znajomości i bardzo szybko odnalazłem się w obozowej społeczności, znajdując przyjaciół.

Podsumowując, sam obóz był cudowny. Spędziłem dużo czasu ze wspaniałymi ludźmi, ucząc się wielu nowych rzeczy a także wypoczywając. Ten wyjazd pozostanie w mojej pamięci na zawsze, ponieważ był to wspaniały czas w moim życiu dzięki któremu mogłem się oderwać od rzeczywistości i poznać osoby o podobnych zainteresowaniach.