Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
Jak nie czytam?

Jak nie czytam, jak czytam!

07.06.2019.r w Liceum Żeromskiego odbyła się coroczna ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam?" w ramach popularyzacji czytelnictwa, której inicjatorem jest czasopismo "Biblioteka w szkole".

W naszym liceum uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie klas 1D, 2E i 2F oraz jego kadra. Bibliotekarki wraz z nauczycielkami zaproponowały odejście od wspólnego czytania. W zamian każda reprezentantka grona pedagogicznego przedstawiała pokrótce swoją ulubioną książkę oraz czytała jej fragment. Wśród zebranej młodzieży wybrano chętnego do przestawienia cenionego przez siebie dzieła literatury. Dla urozmaicenia zorganizowano konkursy polegające na rozpoznaniu znanego tekstu kultury czytanego w obcym język.

W dzień ogólnopolskiego czytania uczestnicy zapoznali się z takimi tekstami literackimi jak wiersze Księdza Twardowskiego czy "Pożegnanie z Afryką" autorstwa Karen Blixen.

Z pewnością taka akcja ma pozytywny wpływ na młodzież, gdyż biorąc w niej udział poznaje różnych autorów różnych gatunków literackich, a to pomoże im w odlezieniu własnego gustu literackiego.

Uczniowie posiadający talent do przeróbek graficznych też przyczynili się do rozpowszechnienia oraz upiększenia przedsięwzięcia tworząc plakaty promujące, które stały się tłem dla kącika czytelniczego w sali 110.

Paulina Chaber