Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Warsztaty "Biblia w obrazach"

"Biblia w obrazach"

1 października klasa 1D pod opieką wychowawczyni prof. Kingi Sałaj i prof. Norberta Kościelniaka odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie. Głównym celem wycieczki były warsztaty ,,Biblia w obrazach". Przed zajęciami uczniowie mieli chwilę na samodzielną eksplorację zbiorów. Podczas lekcji pani przewodnik skupiła się na przedstawieniu ukrytych symboli, przekazów oraz nawiązań w dziełach o motywach biblijnych, co z pewnością daje nowe spojrzenie na sztukę i jej interpretacje. Po warsztatach udali się do Galerii Wzornictwa Polskiego, gdzie uczniowie oprócz obejrzenia eksponatów, będących przykładami zmieniającej się sztuki użytkowej na przestrzeni lat, mieli za zadanie przygotować się do pracy domowej. Następnego dnia w klasie uczestnicy opisywali swoje wrażenia. Mimo, że każdy wspominał wycieczkę nieco inaczej i zwracał uwagę na inne aspekty to po wielu pozytywnych opiniach można stwierdzić, iż z pewnością należała do udanych.