Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Wycieczka do Nałęczowa

"Wycieczka do Nałęczowa"

Dnia 8 października 2019 r. klasy 2D oraz 2F uczestniczyły w wycieczce do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Podczas tego wyjazdu uczniowie zobaczyli od środka pracownię Stefana Żeromskiego znajdującą się w Nałęczowie. Dzieje patrona naszej szkoły, związane z owym muzeum, przejmująco przedstawił przewodnik. Licealiści dowiedzieli się od niego, że w tym miejscu twórca napisał wiele arcydzieł np. powieść zatytułowaną "Siłaczka". Nasz "wykładowca" opowiedział także wiele anegdot z życia Stefana Żeromskiego. Następnie drugoklasiści wraz z opiekunami wybrali się na krótką przechadzkę po parku zdrojowym, który znajduje się nieopodal chaty patrona naszego Liceum. Ostatnim punktem wyjazdu była wizytę w Kazimierzu Dolnym, gdzie uczniowie mogli wcielić się w rolę przewodników. Każda z klas wybrała śmiałków, którzy opowiedzieli o rynku głównym oraz wybranym przez siebie zabytku w okolicy miejsca początkowego. Na zakończenie zwiedzania cała grupa wspięła się na Górę Trzech Krzyży, by podziwiać piękną panoramę miasta.