Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
EU Code Week 2019

W dniach 14 - 18 października 2019 r. uczniowie klasy 1ab naszej szkoły wzięli udział w EU Code Week 2019 - Tygodniu Programowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kodowanie uczy kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, analitycznego myślenia i pomaga zrozumieć zasady, którymi rządzą się aplikacje oraz strony www. Programiści to jedna z lepiej opłacanych grup zawodowych, stąd najbardziej ambitna młodzież naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowała nad nauką i pogłębianiem wiedzy z zakresu programowania.

W zespołach dwuosobowych dyskutowali nad rozwiązaniem ciekawych zadań algorytmicznych z potyczek algorytmicznych w programowaniu zespołowym. Propozycje rozwiązania przedstawiali na forum klasy, biorąc pod uwagę różne dane wejściowe i uwarunkowania. Następnie, na podstawie opracowanego algorytmu, pisali programy.