Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Wycieczka do Kielc

Dnia 23.10 klasy IBg, ICg oraz IC wybrały się na wycieczkę do Kielc. Towarzyszyły nam wychowawczynie pani Agata Szustakiewicz-Gołdak, pani Ewa Fatalska i pani Agnieszka Wilk oraz pani Karolina Nowakiewicz. Wraz z przewodnikami podążaliśmy śladami naszego patrona Stefana Żeromskiego odwiedzając Muzeum Lat Szkolnych pisarza. Tam szczegółowo i przyjemnie przybliżone zostały nam jego losy w szkole, ale i późniejsze lata życia. Na tym się jednak się skończyło, gdyż klasy uczestniczyły również w grze miejskiej "Śladami Wielkich Polaków". W jej trakcie udało się nam rozejrzeć nieco po mieście, ale i dowiedzieć wielu ważnych rzeczy na temat osób zasłużonych w dziedzinie literatury, losów dawnej Polski oraz wiary. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze i pełni zadowolenia udaliśmy się do Kadzielni. Tam, udało się nam dowiedzieć co nieco z dziedziny geografii. Wchodząc na trasę w głąb jaskiń ujrzeliśmy na własne oczy różnorakie formy krasowe, skamieliny a również efekty ruchów tektonicznych na terenie wzgórz. Po zwiedzeniu podziemi odbył się jeszcze krótki spacer, na którym udało nam się zobaczyć Amfiteatr Kadzielnia. Finałowym przystankiem wycieczki był pobyt w kieleckiej Galerii Echo. Po tym punkcie, po miłym pełnym wrażeń dniu, oddając się błogiemu relaksowi w autokarze, bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Małgorzata Kamela i Anna Rodzic, kl.IBg