Strona Główna ¶roda, Kwietnia 24, 2024
"CITYarts Pieces for peace"

13 listopada klasa IIa uczestniczyła w warsztatach "CITYarts Pieces for peace" pod przewodnictwem izraelskiej artystki Tsipi Ben-Haim w klubokawiarni muzeum Polin razem z 60 uczniami z innych szkół. W trakcie warsztatów każdy z uczestników zrobił pracę, która miała pokazać, co dla niego znaczy pokój. Po warsztatach udaliśmy się na krótki spacer traktem królewskim. Celem projektu "CITYarts Pieces for peace" jest budowanie mostów porozumienia między kulturami poprzez łączenie uczniów z całego świata i umożliwienie im wspólnego dialogu za pomocą sztuki (mogą to być murale, mozaiki lub - w naszym przypadku - prace plastyczne pod tytułem "Czym jest dla mnie pokój?"