Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Gala konkursu Tu mieszkam tu działam

Kinga Kowalska uczennica III a naszego liceum jako laureatka ogłoszonego przez Instytut Obywatelski Konkursu Tu mieszkam, tu działam 28 stycznia 2011 roku podczas finałowej Gali w sali kolumnowej Sejmu RP odebrała nagrodę z rąk Jarosława Makowskiego - dyrektora Instytutu Obywatelskiego.

Zwycięzcom osobiście gratulowały sukcesu polskie europosłanki Róża Thun oraz pani prof. Lena Kolarska Bobińska. Przypomnijmy, że Kinga jest autorką nagrodzonego w tym konkursie eseju, którego tematem stała się refleksja nad aktywnością obywatelską młodych ludzi w lokalnym środowisku… i właśnie dzięki temu pojedzie w październiku do Brukseli do europarlamentu!

Nasze europosłanki w swoich wystąpieniach podkreślały wagę idei konkursowej i podziw dla energii młodzieży w jej lokalnych przedsięwzięciach, również zachęcały do ożywienia klubów europejskich oraz takich form zrzeszeń uczniów, które, w roku szczególnej obecności Polski w europarlamencie będą sprzyjać pogłębianiu znajomości prawa europejskiego i jego poszanowaniu. Nauczycielom gratulowały sukcesu podopiecznych i zachęcały do organizowania innowacyjnych form edukacji w tym temacie.

Naszym przewodnikiem po sejmowych zakamarkach była posłanka z Żyrardowa, dyrektor Centrum Kultury Pani Beata Rusinowska, która zaopiekowała się nami bardzo serdecznie. Warte zauważenia jest, że wśród nagrodzonych było więcej laureatek niż laureatów, ciekawe jak można ten fakt rozsądnie interpretować? Oczywiście, dla obu płci pozytywnie?

Szkolny recenzent pracy konkursowej - Bożena Gąsiorowska