Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Stefanki 2019

STEFANKI 2019

Jak co roku, od lat 60-tych, w ostatni tydzień listopada nasze Liceum obchodziło święto patrona, tegoroczne "Stefanki" przypadły na piątek 29 listopada.

Za przygotowanie tego dnia jest odpowiedzialny Samorząd uczniowski, w tym roku pod wodzą Zofii Szymańskiej i Krystiana Kacprzaka. Z tej okazji pod sufitem pierwszego piętra zawisła wystawa zdjęć wykonanych na przestrzeni lat funkcjonowania Czerwoniaka. Uczniowie wykazali się umiejętnościami artystycznymi wykonując kolaże nawiązujące do twórczości Stefana Żeromskiego oraz fotografie przedstawiające wybraną scenę z noweli pisarza - "Siłaczka". To dzieło zainspirowało także aktorów z klas 2C i 2D, którzy wykonali inscenizację fragmentu historii dr. Pawła Obareckiego. Inicjatorem przedstawienia był Julian Wasiński, jeden z członków szkolnej grupy teatralnej "Teatr na rozdrożu".

Licealiści mieli szansę sprawdzenia swojej wiedzy o tradycjach i historii szkoły podczas quizu o tej tematyce.

Podczas przerw prosperowała kawiarenka "U Sefana", w której czekały na smakoszy pyszne ciasta oraz ciepłe napoje. Na długiej przerwie popis swoich umiejętności dali chłopcy z TheBassHoppers.

Druga część dnia odbyła się na hali AQUA, gdzie zostały wręczone nagrody za konkursy, a następnie zgodnie z tradycją rozegrano mecz siatkówki. Tegoroczna rywalizacja toczyła się pomiędzy rocznikami 01/04 a 02/03.

Na rozpoczęcie sportowej rywalizacji oraz w przerwach pomiędzy setami wystąpiły Cheerleaderki ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Fresz" Mszczonów.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w przygotowania całego przedsięwzięcia:

Spółce AQUA Żyrardów z prezesem Ryszardem Adamiakiem na czele, Wicestaroście Powiatu Żyrardowskiego - Krzysztofowi Dziwiszowi za ufundowanie medali oraz pucharu, Pani Dyrektor Beacie Stawickiej i Agnieszce Przyjankowskiej za pomoc w organizacji tego dnia, opiekunowi SU Pani Annie Kubickiej za anielską cierpliwość i wsparcie podczas przygotowań oraz w trakcie obchodów "Stefanek" jak również wszystkim uczniom, którzy pomogli w przygotowaniu szkoły oraz hali na Stefanki 2019/2020.

Paulina Chaber