Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Wywiad z panią prof. Zofią Wilk

Dnia 27 listopada 2019 roku uczniowie klasy 1D mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Panią Profesor Zofią Wilk, byłą nauczycielką języka polskiego, pracującą przez wiele lat w naszej szkole.

Wizyta ta była zapowiedzią ważnego dla całej społeczności naszego liceum wydarzenia, jakim są obchody 100-lecia założenia szkoły. Podczas spotkania, uczennice klasy 1D, Zuzanna Głębińska oraz Iga Budziło przeprowadziły wywiad z Panią Profesor, który już wkrótce pojawi się na antenie Radia Fama.

Rozmowa z Panią Profesor obfitowała w fascynujące opowieści o byłych pracownikach i dyrektorach Czerwoniaka, wyzwaniach związanych z wychowawstwem. Usłyszeliśmy wiele zabawnych historii z życia nauczyciela. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ich szkoła wyglądała kilkadziesiąt lat temu oraz wysłuchać niezwykłych wspomnień Pani Profesor.

Bez wątpienia spotkanie to było dla uczniów bardzo pouczające i wartościowe. Z pewnością możemy spodziewać się kolejnych, równie ciekawych lekcji z Panią Profesor Zofią Wilk, na których także inne klasy naszego liceum będą miały okazję usłyszeć, jak Czerwoniak wyglądał w przeszłości.