Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Gala Przedsiębiorczości

2 lutego 2011 r. przedstawiciele naszego liceum w składzie: dyrektor - Genowefa Milczarek, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel uczniów Aleksander Melech uczestniczyli w Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski, Pan Minister Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pani Minister Irena Wójcicka, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Pan Jan Lityński, Doradca Prezydenta RP.

"Jestem przekonany, że konkurs daje możliwość kształtowania u młodych ludzi cech przydatnych w całym życiu, bo być przedsiębiorczym trzeba w każdej sytuacji, nie tylko, gdy myśli się o własnym przedsiębiorstwie" - powiedział podczas uroczystości Prezydent Komorowski. "Kształtowanie takich cech jak dzielność, czasami umiejętność improwizacji, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, jest potrzebne młodym ludziom. Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie - to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie. A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce."

Podczas uroczystoÅ›ci laureatom VII edycji „Dnia PrzedsiÄ™biorczoÅ›ci” wrÄ™czono pamiÄ…tkowe statuetki i dyplomy. WÅ›ród 25 nagrodzonych najaktywniejszych szkół znalazÅ‚a siÄ™ nasza szkoÅ‚a - Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce im. Stefana Å»eromskiego w Å»yrardowie.
To kolejny ogromny sukces naszej szkoły, na który zapracowali nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie aktywni w Dniu Przedsiębiorczości.
Po głównej uroczystości i poczęstunku uczestnikom Gali stworzono niepowtarzalną okazję zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego. Na Gali nie zabrakło miłych gestów, wesołej atmosfery i szczerych podziękowań ze strony organizatorów jak i uczestników "Dnia Przedsiębiorczości".
Kolejna edycja Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się 31 marca

Galeria zdjęć w obiektywie Aleksandra Melecha