Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Nasi uczniowie

Bartosz Micewicz (ratownictwo wodne/ pływanie)

Bartosz jest uczniem klasy Ia LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie.

Interesuje się sportem. Jest zawodnikiem Stowarzyszenia Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów. Na zawodach z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Ostrołęce 03.10.2020r. Zdobył trzy złote medale w kategorii wiekowej Junior Młodszy.

Bartosz ma już na swoim koncie tytuł Wice-Mistrza Polski w Ratownictwie Wodnym w kategorii Młodzik, który wypływał podczas Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie w czerwcu 2018r. Tytuł ten zdobył dzięki złotemu medalowi w konkurencji 50m ratowanie manekina oraz dwóm srebrnym medalom w konkurencji 100 m z przeszkodami i 100 m ratowanie w płetwach.

Podczas Grand Podczas Prix Polski 2018 w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Żyrardowie był bezkonkurencyjny. Stając trzykrotnie na najwyższym podium został najlepszym zawodnikiem w kategorii Młodzik. W XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z okazji Odzyskania Niepodległości zdobył trzecie miejsce za 100 metrów stylem klasycznym.

Uczestniczył w ogólnopolskich zawodów pływackich "Od Młodzika Do Olimpijczyka 2018". Był najlepszym zawodnikiem rocznika 2005 w Żyrardowskiej Lidze Pływackiej 2018 i 2019.

W plebiscycie na Najlepszego Sportowca i Trenera Żyrardowa roku 2018 przyznano mu II miejsce.

Trzymamy kciuki, aby możliwy był start Bartka w grudniowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym.