Strona Główna roda, Maja 08, 2024
PRZED GENERAŁEM NILEM, BACZNOŚĆ!

Dnia 20 października 2020 roku uczniowie szkół średnich z terenu Powiatu Żyrardowskiego wzięli udział w konkursie historycznym pt. "PRZED GENERAŁEM NILEM, BACZNOŚĆ!"

Wiedza o generale Auguście Emilu Fieldorfie "Nilu". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie "Wspólnota Żyrardowa". Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Maciej Małecki.

Wśród 18 uczestników konkursu znaleźli się uczniowie naszego Liceum: Kinga Owczarek z klasy 2d oraz Jakub Anczewski z klasy 1d.

Rywalizacja zakończyła się sukcesem uczniów LO im. S. Żeromskiego - Jakub Anczewski zajął pierwsze miejsce zdobywając 100% punktów, tuż za nim na drugim miejscu znalazła się Kinga Owczarek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.