Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Program Antyplagiatowy

Nasza szkoła za zakwalifikowanie się ucznia klasy IIIa Błażeja Kobusa  do eliminacji okręgowych VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości otrzymała roczną licencję na Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl.

System będzie wykorzystywany przez nauczycieli w celu weryfikacji czy prace uczniów nie naruszają cudzej własności intelektualnej.

System Antyplagiatowy daje nauczycielom możliwość kontrolowania samodzielności uczniów, a także lepszego oceniania ich sprawności językowej. Ułatwia również zaszczepianie uczniom nawyku prawidłowego oznaczania cytatów, a co za tym idzie – umiejętnego korzystania ze źródeł i opracowań.

Są one niezbędne zarówno na studiach, jak i w późniejszym życiu zawodowym.