Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Wizyta uczniów i nauczycieli z Danii

W dniach 14-20 marca 2011 będzie przebywała w naszej szkole grupa 23 uczniów i 2 nauczycieli z Haarby Efterskole z Danii. Będzie to rewizyta w ramach wymiany uczniów realizowanej przez nas ze szkołą duńską. Goście z Danii zamieszkają w domach polskich kolegów, których gościli u siebie w październiku 2010.

Na czas pobytu gości przygotowaliśmy bardzo ciekawy i różnorodny program, w którym wezmą udział zarówno Duńczycy, jak i ich polscy gospodarze.

Na terenie szkoły odbędą się lekcje języka polskiego jako obcego, warsztaty ludowych tańców polskich, zajęcia sportowe i plastyczne. W innych obiektach miejskich przeprowadzimy warsztaty teatralne, projektowanie strojów z resztek tkanin lnianych wraz z pokazem mody, a w celu zapoznania gości z miastem i jego historią, zorganizowaliśmy dla nich grę miejską. Ponadto zabierzemy gości na wycieczkę do Warszawy oraz do Lublina, połączoną ze zwiedzaniem obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Główną autorką programu jest szkolny pedagog, Anna Kubicka, wspierana przez liczną grupę młodzieży, zarówno na etapie pomysłów, jak i realizacji.

“I have paid the bus, written to all the parents about the programme and the students are boasting to the other students at the school about the fantastic programme they are going to be experiencing in Poland, so we are all very much looking forward to coming.”

Powyższe słowa duńskiej koordynatorki traktujemy jak zobowiązanie i na pewno dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych w nas oczekiwań.

Danuta Czyżewska, koordynatorka wymiany.