Strona Główna Niedziela, Maja 05, 2024
Cyfrowa biblioteka dla uczniów

Cyfrowa biblioteka dla uczniów

Biblioteka Narodowa, realizując założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym brała udział również nasza szkoła, przygotowała w ramach cyfrowej Biblioteki Narodowej www.polona.pl kolekcje tematyczne, zawierające lektury obowiązkowe i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.

Kolekcje są dostępne pod poniższymi linkami: Lektury szkolne.

Część 1. Szkoły podstawowe - Lektury szkolne

Część 2. Szkoły ponadpodstawowe - Lektury szkolne

W kolekcjach znalazło się wiele publikacji, do których dostęp jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Są one dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała również 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które można pobrać za darmo z POLONY. Przygotowano również 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje można pobierać z POLONY, a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu.