Strona Główna Sobota, Maja 04, 2024
XXXIII Olimpiada Filozoficzna_

XXXIII Olimpiada Filozoficzna

W b.r. do etapu okręgowego zakwalifikowało się troje uczniów: Alicja Gos kl. 1E, Tomasz Kunce kl. 2B i Wiktor Obara kl. 2A.

Ich prace filozoficzne etapu szkolnego spełniły wymagane kryteria olimpiady. Eliminacje okręgowe przebiegały dwuetapowo: część pisemna wiązała się z wyrażeniem swojej wiedzy w formie eseju, a 27 lutego odpowiadano na wylosowany zestaw pytań.

Uczniowie bardzo dobrze reprezentowali nasze Liceum. Wiktor Obara z kl. 2A, który miał wysoko ocenione prace pisemne, za wiadomości na pytania dotyczące metody analitycznej Kartezjusza, etyki Arystotelesa i zagadnienia z logiki zdobył 40 pkt na 50 możliwych.

Wiktor uzyskał tym samym rekomendację Komitetu Okręgowego do kolejnego etapu olimpiady.

Rekomendacje ze wszystkich KO OF zostaną rozpatrzone przez Komisję Centralną i dopiero wtedy zostanie zweryfikowana lista osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych.

Życzymy Wiktorowi, aby i jego nazwisko pojawiło się w gronie finalistów.

Marta Czarnocka