Strona Główna Wtorek, Kwietnia 16, 2024
Konferencje dla Rodziców
KONFERENCJE DLA RODZICÓW

Zapraszamy do udziału w konferencjach wszystkich rodziców, którzy chcą zrozumieć swoje dorastające dzieci, nauczyć się z nimi rozmawiać, rozumieć ich świat, przeżycia, problemy.

Konferencje będą prowadzone w otwarte wtorki (tematy i terminy podane niżej) o godzinie 18.00, w sali nr 101. Udział w nich jest bezpłatny. Czas trwania to ok. 45 minut. Osobami prowadzącymi są psycholog Magdalena Bylica-Pawlak i pedagog szkolny Anna Kubicka. W zależnosci od potrzeb, istnieje również możliwość zaproszenia gości do udziału w konferencji.

TEMATYKA I TERMINY KONFERENCJI DLA RODZICÓW:

1. Komunikacja z nastolatkiem.  termin 27.10.2009
    • Jak rozmawiać z dorastajÄ…cym dzieckiem
    • Czego oczekuje od dorosÅ‚ych nastolatek
    • Jak siÄ™ zachowywać w stosunku do dziecka, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów.
  2. Mechanizm uzależnienia - narkotyki.  termin 24.11.2009
    • Na czym polega uzależnienie od narkotyków
    • Czym sÄ… narkotyki, jak wyglÄ…dajÄ…, jak wpÅ‚ywajÄ… na organizm czÅ‚owieka
    • Po co mÅ‚odzież siÄ™ga po narkotyki?
    • Gdzie szukać pomocy?
  3. Zaburzenia łaknienia.  termin 30.03.2010
    • Jakie wystÄ™pujÄ… zaburzenia jedzenia, ich objawy, cechy charakterystyczne.
    • Kiedy ten problem dotyczy mojego dziecka.
  4. Przemoc domowa.- termin 27.04.2010
    • Profil sprawcy i ofiary przemocy domowej.
    • Mechanizm przemocy domowej.
    • Gdzie i kiedy szukać pomocy.
  5. Zagadnienia prawne dotyczące obowiązków rodziców, odpowiedzialności karnej nieletnich.- termin 25.05.2010
    • Ustawy, paragrafy mówiÄ…ce o obowiÄ…zkach rodziców.
    • Odpowiedzialność karna nieletnich.
    • PrzestÄ™pstwa, wykroczenia, kary.
    • ZAPRASZAMY