Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Nauka wokół nas w toku Erasmus+

ERASMUS+ "Nauka wokół nas" w toku...

Pierwsze trzy dni spotkań online za nami. Pani Dyrektor Beata Stawicka z koordynatorem projektu, Panią Danutą Czyżewską przywitała gości i rozpoczęła spotkanie robocze online.

Zabraliśmy naszych gości na wirtualny spacer po Żyrardowie przygotowany przez Panią Elżbietę Żaboklicką i P. Annę Kubicką, pokazaliśmy film o naszym mieście dzięki Panu Łukaszowi Kasperczykowi Dyrektorowi Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa i zapoznawaliśmy się ze sobą.

Uczniowie klas 2Bg, 2Cg i 2Dg zaprezentowali się wyśmienicie i oswoili się z klimatem spotkań online.

Kolejnego dnia, Pani Danuta Czyżewska oprowadzała gości po naszej szkole. Uczyliśmy poloneza i opowiadaliśmy o Polsce. Najlepiej "łamią" sobie języki Islandczycy przyznając, że pomagała im troszkę dziewczyna o polsko brzmiącym nazwisku będąca wśród nich. Było bardzo dobrze.

Dziękujemy Pani Katarzynie Zagrajek i Julce Ciężkiej z kl. 2D. Pełny profesjonalizm.

Prezentacja przygotowana przez Julię Ciężką

Trzeciego dnia - lekcja "O przemocy" (nie lekcja przemocy - jak słusznie zauważono przy poprzednich wpisach) przeprowadzona przez Panią Aleksandrę Kalatę z grupą uczniów z klas 2Bg i 2Dg oraz uczniami i nauczycielami z Islandii i Grecji. Wspólnie wykonywane były świetne plakaty związane z tematem lekcji. Brawa dla wszystkich!

Następnie, dzięki Panu Michałowi Ciecharowskiemu połączyliśmy się z EC1 Łódź - Miasto Kultury i uczestniczyliśmy w wirtualnym spotkaniu pt. "Ekstremalne zjawiska pogodowe".

To był dobry, kolejny dzień bez kłopotów technicznych, so far so good!

W przyszłym tygodniu zaczynamy we wtorek 27.04 od wykładów i zajęć w Świerku.

Rozkręcamy się!