Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Odsłonięcie tabliczki

23 kwietnia 2021 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Dyrektor Liceum Beata Stawicka odsłonili tabliczkę upamiętniającą zasadzenie trzech serbskich świerków.

Drzewa symbolizują trzecią dekadę funkcjonowania szkoły w budynku przy ulicy Janiny Kacperskiej.

W 2010 roku z okazji obchodów 90-lecia istnienia szkoły posadzono dziewięć dębów kolumnowych i na trzech kamieniach umieszczono pamiątkowe tabliczki w miejscach gdzie mieściła się siedziba naszej szkoły. Niestety nie wszystkie nasadzenia i niektóre tabliczki nie wytrzymały próby czasu. Tylko jedna pamiątkowa tabliczka zachowała się i została umieszczona w budynku szkoły w Sali tradycji i perspektyw.

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia istnienia naszej szkoły zdecydowaliśmy o ponownym umieszczeniu pamiątkowych tabliczek na kamieniach znajdujących się na terenie Sądu Rejonowego przy ulicy Sienkiewicza, w parku miejskim oraz na terenie aktualnej siedziby szkoły, w której jesteśmy od 1996 r.

Fundatorem posadzonych drzewek oraz tabliczek jest absolwent naszego liceum Krzysztof Rdest.