Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
Geologia Polski

Wykład "Geologia Polski w pigułce"

W dniu 16.03.2011r. uczniowie klas pierwszych z rozszerzeniem z geografii uczestniczyli w wykładzie – „Geologia Polski w pigułce (z dodatkami)” prowadzonym przez dr Annę Żylińską z Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład odbył się w ZSP Nr 1 w Żyrardowie w ramach obchodzonego jubileuszu szkoły i realizowanego projektu „Z Jedynką na przełomie wieków”.

Uczniowie mieli możliwość powtórzenia bieżąco realizowanego materiału i rozszerzenia wiadomości z działu „Litosfera”.
Podczas wykładu prowadząca skupiła uwagę uczniów na problemach związanych z tektoniką płyt litosfery, w nawiązaniu do obecnych wydarzeń z Japonii, z Górami Świętokrzyskimi, Sudetami, Karpatami oraz Tatrami.