Strona Główna Czwartek, Kwietnia 18, 2024
Różowa skarpetka

W dniu 22 marca 2011r. (wtorek) klasa 1b, przez 6 godzin lekcyjnych, podzielona na dwie grupy uczestniczyła w programie profilaktycznym "Różowa skarpetka", czyli co może wyniknąć z podejmowania zachowań ryzykownych.

Dzięki Wydziałowi Zdrowia i Pomocy Społecznej UM w Żyrardowie realizatorami programu były panie psycholog - trenerki uznanego Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Uczniowie zwiększali umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami i nastrojami, udzielania wsparcia i zgłaszania się po nie, także do osób dorosłych, poszerzali wiedzę o cyberprzemocy.

Jesteśmy pewni, że wiedza i umiejętności, które posiedli uczniowie są praktyczne, skuteczne i będą im służyć w życiu.