Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Poezja ponad granicami

„Poezja ponad granicami”

W dniu 25 marca trzy klasy z naszej szkoły wyruszyły by dopingować uczestników konkursu recytatorskiego w językach obcych „Poezja ponad granicami” oraz dowiedzieć się kto wygrał konkurs „Spróbujmy i my” na najlepsze opowiadanie napisane w języku obcym. W konkursie recytatorskim nasze liceum reprezentowało 5 osób:

• W kategorii języka rosyjskiego: Justyna Sulka z klasy 1e i Piotr Jagóra z klasy 2f (przygotowani przez panią profesor Bożenę Adamczuk)
  • W kategorii języka angielskiego: Karolina Biegańska, Katarzyna Janowska oraz Kamil Świeczka z klasy 2d, przygotowani przez swoją wychowawczynię Agatę Lepieszkę.

Punktowane miejsca oraz zestaw książek do nauki języka i nieco słodkości przypadło Kamilowi Świeczce, który zajął zaszczytne II miejsce, recytując zabawny wiersz Jack’a Prelutsky’ego „Be glad your nos eis on your face”.

Do konkursu „Spróbujmy i my” nasze liceum zgłosiło aż 24 opowiadania. W kategorii opowiadań w języku angielskim nasza uczennice okazały się najlepsze: Edyta Majchrzak z klasy 2d zdobyła I miejsce, a Joanna Kałęcka z klasy 1c drugie. Co więcej, aż 6 opowiadań naszych uczniów zostało wyróżnionych. Napisali je:

• Anna Nalej 2a
  • Michał Wojtala 2b
  • Gabrysia Nurzyńska 2b
  • Piotr Gabrylewicz 1b
  • Radek przybysz 3e
  • Aneta Ambroziak 3e.

Na uwagę zasługuje fakt, że WSZYSCY, którzy zgłosili opowiadania na konkurs otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Galeria zdjęć