Strona Główna Niedziela, Maja 05, 2024
Zbiórka żywności c. d.

Pomóżmy potrzebującym!

Polskie seminarium duchowne w Brzuchowicach pod Lwowem posiada niewielki hotel, w którym nasi uczniowie z profesorem Sławomirem Maszewskim nocowali, kiedy dostarczali paczki żywnościowe kombatantom i ich rodzinom w ramach akcji "Paczka dla kombatantów i polskiej ludności Kresów".

Dzisiaj proszą o pomoc żywnościową. Księża przyjęli pod swój dach około 150 uchodźców ze wschodniej Ukrainy i zwrócili się o pomoc do 94-letni ppłk Waldemara Kruszyńskiego, który od 2016 roku jest przyjacielem naszej szkoły.

Zebrane paczki z żywnością długoterminową zostaną przewiezione na granicę Polski, skąd księża przewiozą je do seminarium w Brzuchowicach.

Zbiórka żywności długoterminowej odbędzie się
od 2 do 4 marca w godzinach 9:00 - 15:00
w budynku naszej szkoły.