Strona Główna Sobota, Maja 04, 2024
Przyszłość należy do seniorów_2022maj

ERASMUS+: "Przyszłość należy do seniorów" - projekt wymiany międzynarodowej uczniów koordynowany przez LO im. S. Żeromskiego

W dniach 20 - 27 marca 2022 uczestniczyliśmy w drugim spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu "Przyszłość należy do seniorów", które odbyło się w Bergen op Zoom w Niderlandach.

Wraz z uczniami i nauczycielami z Azorów, Finlandii, Gujany Francuskiej, Sycylii i holenderskimi gospodarzami wysłuchaliśmy wykładów na temat konsekwencji zmian demograficznych w Bergen op Zoom dla edukacji, systemu emerytalnego w Niderlandach oraz opieki nad osobami starszymi w tym kraju. Po każdym z wykładów miały miejsce warsztaty w międzynarodowych grupach. Każda ze szkół zaprezentowała wyniki ankiet na temat stylu życia młodych ludzi oraz struktury rodziny w swoich miastach, a następnie w grupach pracowaliśmy nad ich porównywaniem.

Wzięliśmy także udział w wycieczce do Amsterdamu, gdzie na statku opływającym port raczyliśmy się typowymi holenderskimi naleśnikami, zwiedziliśmy Bergen op Zoom i Małą Holandię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać architekturę holenderskich miast w miniaturze. Wybraliśmy się też na rejs na Wyspy Fryzyjskie na obserwację fok oraz na plażę w Scheveningen.

Na pewno na długo zachowamy ten czas w pamięci.