Strona Główna Wtorek, Kwietnia 23, 2024
Dzień przedsiębiorczości w AQUA Żyrardów

„Dzień przedsiębiorczości" w AQUA Żyrardów

Siedmioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie zdecydowało się na odbycie praktyk związanych z „Dniem przedsiębiorczości” w kompleksie sportowym AQUA Żyrardów. Uczniowie zadeklarowali chęć zapoznania się z pracą wykonywaną na stanowiskach: ratownika, recepcjonisty hotelowego, pracownika administracyjnego, operatora urządzeń uzdatniania wody.

Prezes Spółki Taida Sochańska przywitała uczniów i zapoznała z ogólnymi zasadami funkcjonowania, zadaniami oraz strukturą zatrudnienia.
Młodzież zainteresowana była zagadnieniami Kodeksu Pracy, szczególnie dotyczącymi zatrudniania młodocianych, czasu pracy oraz obowiązkami pracodawcy. Po krótkim przeszkoleniu z BHP, uczniowie udali się na wybrane stanowiska pracy, gdzie pod okiem opiekunów praktycznie wykonywali czynności oraz poznawali specyfikę zawodu. Na zakończenie mają obowiązek sporządzenia sprawozdania zawierającego informacje o stanowisku pracy, czynnościach, możliwościach zatrudnienia.

Dzień przedsiębiorczości jest organizowany w całym kraju w dniu 31 marca, na który AQUA Żyrardów już dzisiaj zaprasza do siebie wszystkich chętnych.

Dorota Boczek
AQUA ŻYRARDÓW Sp. z o.o.
ul.Jodłowskiego 25/27
96-300 Żyrardów