Strona Główna Niedziela, Maja 05, 2024
Zuzanna Kluczek finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM

Zuzanna Kluczek finalistką konkursu

ENHANCE Girls in STEM

Uczennica klasy 3a, Zuzanna Kluczek, została finalistką konkursu ENHANCE Girls in STEM zorganizowanego przez organizację ENHANCE Alliance zrzeszającą największe politechniki i uniwersytety techniczne Europy.

Żeby wziąć udział w konkursie, należało znaleźć rozwiązanie lokalnego problemu, wykorzystując technologiczne rozwiązania zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju UE.

Zuzanna opracowała system wykrywania zanieczyszczeń i bakterii w wodzie zalewu żyrardowskiego w oparciu o technologie czujników biologicznych i sztucznej inteligencji.

Musiała wykazać się nie tylko pomysłowością, ale również wiedzą z zakresu różnych dziedzin nauk technicznych i przyrodniczych. Tygodnie wytężonej pracy polegającej na zgłębianiu tematu, opisaniu problemu i opracowaniu rozwiązania, zaowocowały dostaniem się do ścisłego finału konkursu razem z trzynastoma innymi dziewczętami z krajów takich jak Włochy, Szwecja, Niemcy, Hiszpania i oczywiście Polska.

W miniony wtorek finalistki zaprezentowały swoje projekty podczas targów Women in Tech Summit. Po kilkuminutowej prezentacji w języku angielskim musiały odpowiadać na pytania ekspertów, którymi byli profesorowie z politechnik, organizujących konkurs.

Projekt naszej uczennicy zrobił duże wrażenie na wszystkich i może w przyszłości doczekamy się jego realizacji.

Udział w takim konkursie to nie tylko pogłębianie swojej wiedzy w czasie przygotowań, ale również doświadczenie występowania przed szerszą publicznością i przemawiania w języku obcym.

Bardzo podziwiamy takie zaangażowanie i pasje naszych uczniów. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!