Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Pożegnanie maturzystów 2011

Pożegnanie maturzystów

29 kwietnia w centrum Kultury w Żyrardowie miała miejsce uroczystość ukończenia szkoły przez tegorocznych maturzystów.

Zebrali się tam wszyscy uczniowie klas trzecich, delegacje ich młodszych kolegów z drugich klas, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Pani Dyrektor Genowefa Milczarek skierowała do uczniów ciepłe słowa pożegnania, ale też przypomniała praktyczne informacje wiążące się z nadchodzącymi egzaminami maturalnymi. Wysłuchaliśmy też słów Prezydenta Miasta Andrzeja Wilka, p. Posłanki Beaty Rusinowskiej (obydwoje są również absolwentami naszego liceum), a także Przewodniczącej Rady Rodziców, p. Nowickiej.
W imieniu wychowawców klas trzecich głos zabrała p. prof. Kinga Sałaj, zręcznie opierając swoją przemowę na porównaniu związku między uczniami a nauczycielem do awersu i rewersu monety, które bez siebie nie mogłyby istnieć oraz konkludując nadzieją, że rezultatem trzech lat w naszej szkole będzie "moneta o jak najwyższym nominale".

Scena zapełniała się absolwentami kilkakrotnie, gdy odbierali oni nagrody za najwyższą średnią, najlepszą frekwencję, udział w szkolnych projektach, konkursach, olimpiadach czy za pracę w wolontariacie.

W imieniu młodszych klas pożegnał absolwentów Kamil Świeczka z klasy 2d, który zapowiedział przygotowaną pod kierownictwem księdza Tomasza Zielińskiego niespodziankę muzyczną.
Nasz szkolny zespół "Marynary", stworzony na potrzeby tejże uroczystości zagrał i zaśpiewał doskonale wszystkim znane utwory takie jak: "Ale to już było" (w tle widzieliśmy prezentację zdjęć trzecioklasistów z ich szkolnego życia - które "nie wróci więcej", "Matura" - w wersji zespołu Farben Lehre, "Do kołyski" - zespołu Dżem oraz - odśpiewany przez wszystkich "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar.

Na zakończenie uroczystości absolwenci odebrali z rąk wychowawców świadectwa oraz - zgodnie z tradycją naszej szkoły - upominki od kolegów z drugich klas - srebrne tarcze, gazetki szkolne oraz mające przynieść szczęście pamiątkowe długopisy.

Galeria zdjęć