Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
Imaginary

IMAGINARY - wystawa Instytutu Badań Matematycznych

W dniu 6 czerwca 2011r. uczniowie klasy Ia i IIb obejrzeli interaktywną wystawę Instytutu Badań Matematycznych w Oberwolfach - IMAGINARY prezentowaną na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej w ramach festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa „Sąsiedzi 2.0” przy współpracy Ambasady Niemiec w Warszawie, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Ideą przewodnią wystawy jest popularyzacja wiedzy matematycznej i udowodnienie, że nauki ścisłe służą nie tylko postępowi technicznemu, ale również znajdują zastosowanie w projektowaniu artystycznym.

Zgodnie z założeniem organizatorów wystawy „To, co w matematyce imaginacyjne i niewyobrażalne poddane jest wizualizacji – za pomocą obrazów, inspirujących do snucia marzeń poprzez grę barw i form. Seria interaktywnych instalacji zachęca widza do własnego, matematyczno-artystycznego działania”.

Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tworzeniu nowych figur i przestrzeni trójwymiarowych wprowadzając na dużym ekranie dotykowym równania wielomianowe raz dowolnie modyfikując i obracając obliczone w czasie rzeczywistym figury.