Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Rok Miłosza

Uczniowie naszego Liceum  zaangażowali się w program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wyd. Szkolnego PWN "Miłosz od Nowa" związany z rokiem Miłosza.

Zwieńczeniem działań w projekcie było Święto Miłosza, które odbyło się na terenie szkoły 09.06.2011r.

Uczniowie klas I D, II D i II F przygotowali wiele atrakcji.
Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie czytali wiersze Czesława Miłosza w ramach "Maratonu poezji". Wszystkie klasy przygotowały przedmioty związane z życiem i twórczością noblisty do symbolicznego "Kufra Pielgrzyma".
Zaproszeni gimnazjaliści brali udział w grze terenowej "Tropem Miłosza", tworzyli także wspólnie z licealistami, kolaże oraz limeryki.

W stylkowej kawiarence "Na ziarnku maku" podawano pyszne ciasto, kawę i herbatę.

Celem święta było przybliżenie twórczości Noblisty i przypomnienie, że rok Miłosza trwa...