Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Gra terenowa

Młodzieżowi liderzy projektu Solidarność była kobietą z LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie witają bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym i zapowiadają kolejną swoją inicjatywę w tym programie.

Chcemy upamiętnić grą edukacyjną 30. rocznicę rozpoczęcia strajku z 1981 roku i masowy w nim udział kobiet. Organizacja gry planowana jest na 12.10.11 i ma się odbywać w plenerach naszego miasta.

Zgłoszeni z różnych szkół uczniowie będą odebrani w dniu 12.10.11 o godz.1200 pod fontanną na Placu Jana Pawła II i tam rozpoczną swój udział w planowanej grze, która potrwa do godz. 1500 i zakończy się na ul. Okrzei pod tablicą upamiętniającą historyczne lokalne wydarzenie (na dawnym budynku ŻZTT).

Podczas planowanej gry będą uczestniczyć w wykonaniu 10-12 zadań w przygotowanych punktach pod opieką dorosłych wolontariuszy i koordynatorki - B. Gąsiorowskiej (planowana współpraca z lokalnym muzeum).
Mamy nadzieję, że ich aktywna obecność w przestrzeni miasta w tym dniu zwróci uwagę mieszkańców na nasz działania upamiętniające fakt strajku.
Bardzo dla nas sympatycznym gestem byłaby obecność w chwili podsumowania gry pod pamiątkową tablicą około godziny 1430 tych spośród Państwa, którzy byli zaangażowani w to rocznicowe historyczne zdarzenie.

Realizatorzy.