Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Szkoła Nowych Technologii

Nasza szkoła została wytypowana do grona 500 szkół Nowych Technologii.
Oznacza to, że dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w szkoleniach z zakresu nowych technologii. Poznają innowacyjne metody i narzędzia TIK wzbogacające lekcje i uczące twórczego, otwartego myślenia oraz o współczesne trendy w edukacji, m.in. :

• programy dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy),
  • internetowe platformy edukacyjne
  • nowoczesy sprzÄ™t umożliwiajÄ…cy prowadzenie atrakcyjnych zajęć: tablice interaktywne, tablety, e-booki
  • najnowsze rozporzÄ…dzenie MEN o obowiÄ…zkowych elektronicznych podrÄ™cznikach

Uczniowie zdobędą najnowszą wiedzę informatyczną i zyskają dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phone Dev Tools), założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach).