Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Dzień Czeski

Dzien_Czeski_01 Dzien_Czeski_02 Dzien_Czeski_03 Dzien_Czeski_04 Dzien_Czeski_05 Dzien_Czeski_06 Dzien_Czeski_07 Dzien_Czeski_08
Dzien_Czeski_011 Dzien_Czeski_022 Dzien_Czeski_033 Dzien_Czeski_044 Dzien_Czeski_055 Dzien_Czeski_066 Dzien_Czeski_077 Dzien_Czeski_088

Dnia 17 listopada 2011 roku w ramach miejskich obchodów Roku Hulki Laskowskiego odbył się Dzień Czeski.

Między 1000 a 1140 licealiści gościli dzieci z żyrardowskich przedszkoli. Maluchy uczestniczyły w projekcji czeskich bajek i słuchały piosenek naszych sąsiadów.

Gwoździem programu był odbywający się po raz pierwszy w naszej szkole panel dyskusyjny. Od godz. 1100 do 1230 zaproszeni goście - p. Piotr Dudkiewicz, p. Halina Radacz, p. Bogusław Nietrzebka i p. Jerzy Naziębło odpowiadali na pytania dotyczące życia Pawła Hulki-Laskowskiego, poruszając również kwestie religijno-polityczno-społeczne. Na panelu obecny był również Wiceprezydent Miasta Żyrardowa p. Grzegorz Obłąkowski i p. Barbara Cieplak, Naczelnik Wydziału Oświaty.

Zaproszeni goście podzielili się z nami wiedzą, która nie znajduje się w żadnych podręcznikach, a także wieloma trafnymi spostrzeżeniami o współczesnym i dawnym świecie.

Panel dyskusyjny zakończył się odczytaniem wiersza Cz. Miłosza, nawiązującego do publicystyki Pawła Hulki Laskowskiego.

W ramach obchodów "Dnia czeskiego" wyświetlane były również filmy pokazujące współczesne i dawne Czechy.

Bardzo dziękujemy przybyłym i planujemy doskonalenie tej formy dyskusji.