Strona Główna Poniedziaek, Wrzenia 28, 2020
Regulamin monitoringu szkoły

Rok szkolny 2020/2021

Oświadczenie o zakupie podręczników
Wzór wniosku o dofinansowanie do podręczników
Wykaz podręczników dla klas pierwszych LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO czteroletniego
Wykaz podręczników dla klas drugich LO po gimnazjum
Wykaz podręczników dla klas trzecich LO po gimnazjum

Rok Szkolny2020/2021

Ubezpieczenie 2020/2021
Godziny pracy pedagoga
Program Wychowawczo - Profilaktyczny
Statut LO

Rok Szkolny2019/2020

Rozliczenie za 2018/2019
Ubezpieczenie 2019/2020
Godziny pracy pedagoga w przerwie epidemiologicznej
Kalendarz na rok szkolny 2019/2020
Zagrożenia związane z e-papierosami ? MEN i GIS ostrzegają!

Harmonogram obchodów 100-lecia LO

Zaproszenie do współpracy

Rekrutacja 2020/21

Kwestionariusz kandydata w docx
Kwestionariusz kandydata w pdf
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w docx
PODANIE O PRZYJĘCIE W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ w pdf
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Procedury maturalne rok szkolny 2019/2020
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020r. egzaminu maturalnego
REGULAMIN STUDNIÓWKI 2020

Panel dyskusyjny na temat Stefana Żeromskiego
Spotkanie z pisarką Anną Kamińską
Spotkanie z p. Zofią Wilk!
Reporterki Czerwoniaka o proteście klimatycznym!
Reporterzy z 'Czerwoniaka' w akcji!
Teatr Szafa na Rozdrożu w Radiu FAMA
Reporterzy z Czerwoniaka informują...
Narodowe czytanie oczami naszych młodych reporterów

Młode Pióra

Wizyta Duńczyków

Po raz drugi uczestniczymy w międzynarodowej wymianie uczniów naszego Liceum i Efterskole w Haarby (Dania). Wizyta uczniów duńskich przebiegła szybko, choć byliśmy razem cały tydzień – od 24 do 30 października 2011r.<

W wymianie uczestniczyło 23 uczniów z naszej szkoły i 24 uczniów (plus dwoje nauczycieli) z Danii. Z jednym wyjątkiem, każdy polski uczeń był łączony, na podstawie ankiety, z uczniem z Danii, który był gościem w ich domach. Stąd ogromne podziękowania dla nich i rodziców.

Program – ułożony przez polskich uczniów był niezwykle bogaty i angażujący obie strony od rana do wieczora. Graliśmy w grę miejską na terenie Żyrardowa, aby goście poznali miasto. Uczniowie duńscy towarzyszyli także naszym uczniom na lekcjach, pytając np. o czym jest lekcja języka polskiego lub historii oraz aktywnie włączając się na lekcji języka angielskiego.

Tego samego dnia wysłuchali lekcji o państwie polskim, uwarunkowaniach geograficznych, kulturze, społeczeństwie. Mieliśmy okazję rozprawić się ze stereotypami dotyczącymi Polaków i wzajemnie poczuć dumę ze sportowców posiadających pochodzenie polskie (np. tenisistka Karolina Woźniacka, która reprezentuje Danię). Dużo zabawy było też w trakcie lekcji języka polskiego. Obydwie lekcje prowadzili w języku angielskim nasi uczniowie, a pomagała absolwentka. Trzeba uznać niezwykłe zdolności językowe uczniów duńskich!.

Kolejną propozycją była nauka poloneza i warsztaty w Fabryce Lnu zakończone pokazem mody zaprojektowanych i wykonanych na miejscu strojów z lnu.

Odbyło się także niezwykle interesujące spotkanie nauczycieli Liceum i nauczycielami z Efterskole. Odpowiadali na wszystkie pytania o system edukacji w Danii, wysłuchali informacji o naszej szkole i byli zachwyceni poczęstunkiem, który przygotowali i podali nasi nauczyciele.

Dwa kolejne dni to wycieczki do obozu koncentracyjnego w Majdanku oraz zwiedzanie Lublina, a we czwartek – Warszawa: Muzeum Powstania Warszawskiego, 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i oczywiście oczekiwany shopping – Złote Tarasy.

Następne dni obfitowały w zajęcia sportowe (mecz piłki nożnej: tym razem 4 do 1 dla uczniów LO !, w przeciwieństwie do poprzedniego roku szkolnego - 1 do 7 dla gości, basen), teatralne – warsztaty przygotowane i przeprowadzone przez Teatr „Przędzalnia”, zwiedzanie wystawy związanej z produkcją lnu i historią miasta w Muzeum Mazowsza Zachodniego, oraz… gwóźdź programu - koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie z występem Zuzanny Osuchowskiej i owacjami na stojąco – uczennicy naszej szkoły i uczestniczki wymiany.

Z warsztatu plastycznego został nam ogromny plakat z narysowanymi wrażeniami z pobytu uczniów w Polsce pt. „Art. connecting people” oraz zdjęcia par polsko – duńskich z wymiany.

Weekend wszyscy spędzili wg własnego pomysłu i po pożegnaniu, w trakcie którego były m.in. tańczone kaczuszki, musieliśmy się rozstać.

Niezapomniane wrażenia, jedyne w swoim rodzaju doświadczenie otwierające na świat, doskonalące posługiwanie się językiem angielskim, konfrontujące różne i podobne rzeczywistości.

A za rogiem… (w marcu 2012r.)… „czai się” kolejna przygoda – rewizyta, czyli wyjazd do Danii.

Dziękujemy wszystkim życzliwym ludziom, którzy nas wsparli w tym przedsięwzięciu, bo bez nich nie udałoby się zrealizować programu tak wysoko ocenianego przez naszych partnerów.

Vi ses igen i Danmark!

Erasmus - Nauka wokół nas