Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
Stefanki 2011

Stefanki

13 grudnia 2011 całe LO im. Stefana Żeromskiego obchodziło święto swojego patrona.

Korytarze zostały stosownie udekorowane, a uczniowie przenieśli się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Powstały plakaty reklamujące naszą szkołę, kawiarenka wraz z jazzbandem, przeprowadzono pokaz mody z okresu międzywojnia. Odbyła się również aukcja charytatywna, pamięci córki pisarza, malarki Moniki Żeromskiej; można było tam nabyć obrazy czy rękodzieła stworzone przez naszych nauczycieli i uczniów. Po trzech godzinach zakończyliśmy podróż do przeszłości, wręczając nagrody: dla najlepszej modelki i modela oraz za najtrafniejszy plakat.

O godzinie 1330, nucąc melodie z dawnych lat, rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy za przygotowanie tego udanego dnia naszej Koordynatorce Głównej, prof. Monice Schotkosky oraz wszystkim, którzy go zorganizowali, przeprowadzili lub po prostu pomagali.

Kaja Kubicka

Zdjęcia z uroczystości w obiektywie Magdy Wiśniewskiej