Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Szlachetna paczka 2011

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku kolejny raz społeczność naszego Liceum wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Nasi uczniowie pełnili funkcję wolontariuszy, którzy diagnozowali potrzeby odpowiednich rodzin poprzez przeprowadzanie wywiadów i ankiet z członkami rodzin. W ramach swojej pracy wolontariusze współpracowali z darczyńcami w zakresie komponowania paczek oraz rozwozili paczki do konkretnych rodzin objętych pomocą.

Ponad to cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji jako darczyńca. Dzięki zebranej kwocie pieniędzy udało się zakupić wymarzone prezenty dla dwóch rodzin, które objęliśmy pomocą materialną.

W dniach 10 i 11 grudnia 2011 odbył się finał akcji. Zakupione przez nas prezenty zostały przekazane odpowiednim rodzinom. Radość, zaskoczenie, wzruszenie, śmiech i łzy członków rodzin na widok prezentów były najpiękniejszym podziękowaniem za zaoferowaną pomoc.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za okazaną gotowość niesienia pomocy, za zebrane sumy pieniężne i zaangażowanie w tak szlachetną akcję.