Strona Główna Wtorek, Kwietnia 23, 2024
Gala Przedsiębiorczości

pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego

10 stycznia 2012 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca VIII edycję "Dnia przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty. Indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień i zainteresowań jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent i pasje. Niezmiernie ważne jest nie tylko rozbudzanie tych pasji, ale umiejętne ich rozwijanie.

W tym roku nagrodę dla naszego Liceum „Najaktywniejsza Szkoła Dnia Przedsiębiorczości 2011” odbierała dyrektor Beata Stawicka, szkolny koordynator projektu Danuta Paluchowska oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Beata Siourdyna z klasy II C.