Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Życzenia dla Profesora Aronsona

W dniu 9 stycznia 2012 roku prof. Elliot Aronson obchodził 80.rocznicę swoich urodzin.

Profesor jest jednym z najbardziej znaczÄ…cych psychologów XX wieku, autorem bestselerowych podrÄ™czników min: „CzÅ‚owiek –istota spoÅ‚eczna”, „Serce i umysÅ‚”, „Wiek propagandy” . Wielokrotnie nagradzany za badania, książki i wykÅ‚ady.

W związku z urodzinami Aronsona, magazyn psychologiczny Charaktery zaprosił swoich czytelników do udziału w konkursie na napisanie życzeń jubileuszowych dla Profesora.

Na to zaproszenie odpowiedzieli uczniowie naszego Liceum. Karolina Reluga i Rafał Cała z kl 2f pod opieką P. psycholog Magdaleny Bylicy-Pawlak własnoręcznie wykonali kartkę urodzinową, zredagowali życzenia i pod kierunkiem P. Agaty Lepieszki przetłumaczyli je na j. angielski. Pod życzeniami podpisali się również P. Dyrektor Genowefa Milczarek oraz nauczyciele P. Anna Kubicka, P. Ewa Trzaskowska, P. H. Jóźwiak, P. J. Wojtkowska.

Wykonana przez naszych uczniów karta urodzinowa z życzeniami dla Profesora wygraÅ‚a w konkursie. OtrzymaliÅ›my nagrodÄ™ – książkÄ™ Elliota Aronsona „Przypadek to nie wszystko”.

Wszystkie nadesłane życzenia przeczytał Profesor. Miło nam, że dzień swoich urodzin Aronson świętował ze świadomością naszych życzliwych mu słów.

Magdalena Bylica-Pawlak