Strona Główna ¶roda, Kwietnia 24, 2024
Zimowisko 2012

Podczas ferii zimowych w okresie od 16.01.2012 do 22.01.2012 grupa 31 osobowa uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przebywała na zimowisku w słowackiej miejscowości Oravice.

KadrÄ™ tworzyli kierownik – MichaÅ‚ Ciecharowski (nauczyciel wychowania fizycznego) oraz opiekunowie MaÅ‚gorzata GaÅ‚Ä™ziewska (nauczyciel geografii) i Monika Schotkosky (nauczyciel j. francuskiego).

Podczas wypoczynku uczniowie codziennie od 900 do 1600 pod fachowym okiem instruktora szlifowali umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Po wielogodzinnych zmaganiach na stoku relaksowali się w geotermalnych wodach występujących w pobliskich kąpieliskach. W trakcie wyjazdu wszyscy mieli okazję wziąć udział w kuligu z pochodniami po malowniczych szlakach Tatr Zachodnich (Rochacze), który zakończył się ogniskiem.

Było również ognisko integracyjne, seanse filmowe, a także na zakończenie pokaz zdjęć, który wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników. Bliskie położenie wyciągu oraz basenów termalnych od miejsca zakwaterowania, a także ponad 100 cm śniegu zapewniło świetne warunki do aktywnego wypoczynku.

Ten rodzaj zimowego wypoczynku został zorganizowany już po raz kolejny, z roku na rok zwiększa się liczba uczestników, dzięki czemu zimowiska wpisały się na stałe w tradycję szkoły.

Zmotywowani licznymi, pozytywnymi wrażeniami serdecznie zapraszamy na kolejny wyjazd już w czerwcu w formie obozu żeglarskiego.

Michał Ciecharowski

Zdjęcia z pobytu na zimowisku