Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Szkoła Dialogu
spotkania

14 stycznia 2010 roku Nieformalna Grupa Młodzieży działająca w Liceum Stefana Żeromskiego w Żyrardowie odebrała wraz z opiekunem dyplom Szkoły Dialogu oraz wyróżnienie za realizację programu Fundacji Dialogu Między Narodami.

Uczniowie we współpracy z trenerkami fundacji oraz pod opieką merytoryczną Bożeny Gąsiorowskiej przygotowali plan wycieczki Śladami Josela Jakubowicza i przeprowadzili zaproszoną grupę młodzieży ze społecznego gimnazjum w Żyrardowie tą trasą.

Uczniowie, przekazując dyrektor Genowefie Milczarek tytuł Szkoły Dialogu, poinformują ją o zaproszeniu do dalszej współpracy- wystosowanym przez Fundację Dialogu Między Narodami. W 2009 roku w projekcie Szkoła Dialogu brało udział 18 polskich szkół. Uroczystość uświetnili swoją obecnością szczególni goście. Byli wśród nich: ambasador Izraela, przedstawicielka MEN Joanna Dutkiewicz, Andrzej Folwarczny- prezes fundacji oraz Henryk Wujec Przewodniczący Rady Fundacji (w latach 80. osoba zasłużona dla Komitetu Obywatelskiego przy przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Lechu Wałęsie) oraz Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski- znany uczestnik dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko- żydowskiego, który 15 grudnia 2009 został odznaczony Krzyżem Oficerskim za wybitne zasługi w działalności na rzecz tego dialogu.