Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Pozdrawiamy z Haarby!!!

Po raz drugi jako uczniowie Czerwoniaka uczestniczmy w międzynarodowej wymianie uczniów z duńską szkołą – Haarby Efterskole.

To już drugi dzień naszego pobytu w Danii. Po 15 - godzinnej drodze dotarliśmy na miejsce. Zdołaliśmy, tego samego dnia uczestniczyć w „Ice Breaking”, poznać budynek szkoły oraz jego okolice. Wieczorem zatańczyliśmy kilka duńskich tańców.

Dzisiejszy dzień był dla nas męczący, ale jesteśmy z niego zadowoleni. Przez 17-stokilometrowy most dostaliśmy do Kopenhagi. Pierwszą atrakcją była wizyta w browarze „Carlsberg”. Tym razem udało nam się zobaczyć kopenhaską syrenkę (ostatnio „odwiedziła” Chiny). Troszeczkę spóźniliśmy się na zmianę warty pod Pałacem Królewskim. Zobaczyliśmy przepiękny kościół z norweskiego marmuru. Największe na nas wrażenie zrobiła na nas „Christiania” – jest to odrębna społeczność Kopenhagi, z własnym ustrojem, prawami oraz porządkiem. Regułą życia tam jest osobista wolność. Na deptaku spróbowaliśmy gofrów na patyku – były bardzo słodkie ;).

Nie możemy się doczekać kolejnych dni – zapowiada się ciekawie. Najwięcej obaw wiążemy z weekendem u duńskich rodzin. Wiem jednak, że nasze obawy są nie potrzebne, ponieważ w zeszłym roku było dobrze i rodzinnie.

Wracamy 5 marca. Czekajcie na nas i nasze wrażenia.

Pozdrawiamy Uczniowie i Nauczycielki ;)

Haarby 28.02.2012